poniedziałek, 9 lipca 2012

Na Mazury - Wilkasy :)

Hej,
Jestem już spakowana i czekam tylko na wyjazd. Wyjeżdżamy dopiero o 2 w nocy, bo w taką duchotę bez sensu jest jechać. Jadę na Mazury, do miejscowości Wilkasy. Znajduje się ona koło Giżycka, a dokładnie 3km od miasta. W internecie wyszukałam dużo ciekawych rzeczy do zwiedzenia. Także zamierzam te 5 dni wykorzystać w 100%. Mam nadzieję, że będzie dużo zdjęć. ^^

Widok na Jezioro Niegocin :)
Wilkasy - duża wieś w Polsce, położona na Mazurach w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim, w gminie Giżycko przy drodze nr 59. Wieś leży na północno-zachodnim brzegu jeziora Niegocin. Wieś tę otaczają jeziora Niegocin, Tajty, Wilkasy Małe, Wilkasy Duże. Jest ośrodkiem sportów wodnych. Sąsiedztwo graniczącego z Wilkasami Giżycka powoduje praktycznie coraz szybsze przekształcanie się tej miejscowości w południowe przedmieścia miasta powiatowego.
Kąpielisko w Wilkasach :)
W planach mam też zwiedzanie Giżycka, podobno miasto jest bardzo ciekawe. To w nim znajdują się liczne katedry, czy stare kościoły. Są też parki przyrodnicze. :)
Giżycko - Kanał Łuczański 
Giżycko - Wieża Ciśnień
Giżycko - Twierdza Boyen
zdjęcia brane z internetu 
Idę jeszcze zapakować najpotrzebniejsze rzeczy, czyli aparat, ładowarki, książkę i takie tam. :D
Podczas mojej nieobecności dodadzą się dwa posty (mam nadzieję, że dobrze ustawiłam), są to głównie zdjęcia, więc będziecie mieć co oglądać :)

12 komentarzy:

Dziękuję za komentarz!
Odwiedzam wszystkie blogi komentujących, więc nie musisz zostawiać linku do bloga :)